BIZNESMEN ZA 227 ZARZUTÓW USŁYSZAŁ WYROK – ROK WIĘZIENIA W ZAWIESZENIU

(ŁOBEZ) W czwartek 27 kwietnia łobescy policjanci na polecenie prokuratury dokonali zatrzymania obywatela Rosji Michaiła C. Mężczyzna został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Łobzie.
Prowadząc dziennikarskie śledztwo udało nam się nieoficjalnie ustalić, że Michaił C. został zatrzymany w związku z poświadczeniem nieprawdy w dokumentach. Ilość jest powalająca, gdyż jak udało nam się ustalić chodziło aż o 227 czynów m.in. z artykułu 271 kodeksu karnego. Za ten czyn grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
We wtorek 29 sierpnia przed łobeskim sądem odbyła się rozprawa sądowa, w trakcie której Michaił C. zasiadł na ławie oskarżonych. Oskarżony w sądzie pojawił się ze swoim obrońcą.
Już na wstępie obrońca w imieniu oskarżonego zawnioskował, aby na sali rozpraw nie było mediów. Sędzia nie przychyliła się do tego wniosku.
Prokurator Lucyna Kreczko-Wilk odczytała zarzuty dotyczące poświadczenia nieprawdy w dokumentach mających znaczenie prawne tj. w oświadczeniu o zamiarze powierzenia pracy Ukraińcom choć w tym czasie oskarżony nie prowadził działalności, która pozwoliłaby w takiej ilości i w takim charakterze zatrudnić ponad 200 osób. Mężczyzna usłyszał także zarzut wyłudzenia urzędowego poświadczenia nie prawdy w łobeskim urzędzie pracy. Do tych zdarzeń doszło w okresie od 17 marca 2016 do 16 stycznia 2017 r.
Obrona i oskarżony zawnioskowali o dobrowolne poddanie się karze. Zarówno prokuratura jak i sąd przychylili się do tego wniosku.
Michaił C. usłyszał wyrok: rok więzienia w zawieszeniu na 2 lata, grzywna w wysokości 20 tysięcy złotych oraz poniesienie kosztów sądowych w kwocie 2.180 zł.
Wyrok nie jest prawomocny. Stronom przysługuje prawo do odwołania się od niego do Sądu Okręgowego w Szczecinie.