CO TO JEST I ILE KOSZTUJE PRYWATNE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE?

Coraz większa liczba Polaków decyduje się na zakup prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Dzieje się tak pomimo posiadanego ubezpieczenia zdrowotnego, wynikającego ze stosunku pracy. Dlaczego kupujemy prywatne ubezpieczenie?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne w wielu życiowych problemach może być jedynym dobrym rozwiązaniem, może wspomóc nas finansowo, pokryć koszty leczenia, jak umożliwić szybkie i skuteczne leczenie. Wszystko zależy od tego, czy znajdziemy dobrą polisę zdrowotną.

Prywatna polisa zdrowotna – co to jest?

Osoby, które są zatrudnione w oparciu o umowę o pracę – posiadają prawo do korzystania z darmowej opieki zdrowotnej. Dzieje się tak dlatego, że z każdego wynagrodzenia jest im pobierana składka właśnie na poczet ubezpieczenia zdrowotnego.

Publiczna opieka zdrowotna jest jednak w nie najlepszej kondycji. W przychodniach i szpitalach brakuje personelu, czas wizyty u lekarza jest niewystarczający, by mój przeprowadzić dokładnie badanie oraz zebrać wywiad lekarski, ponadto kolejki do specjalisty lub na zabieg – ciągną się miesiącami, a nawet latami.

W takiej sytuacji wiele osób korzysta z prywatnej praktyki lekarskiej. Oczywiście, o ile taka potrzeba zdarza się bardzo sporadycznie – finansowo można to udźwignąć. Jednak, jeśli problemy nawracają lub potrzebne jest długotrwałe leczenie – warto mieć dostęp do prywatnych placówek medycznych.

To właśnie gwarantuje prywatna polisa zdrowotna – w ramach abonamentu możemy otrzymać darmowy dostęp do prywatnych placówek medycznych, wizyty u specjalistów w przeciągu zaledwie kilku dni roboczych i bez konieczności skierowania, darmowe badania diagnostyczne. W zależności od tego, jaką ofertę wybierzemy – możemy zapewnić sobie darmowy rezonans magnetyczny, tomografię komputerową, opiekę stomatologiczną czy prowadzenie ciąży.

Prywatne polisy zdrowotne mogą zapewniać dostęp od 9 do nawet 65 lekarzy specjalistów oraz od 33 do 466 różnych badań diagnostycznych. Wszystko zależy od tego, na jakie ubezpieczenie zdrowotne z www.ubezpieczeniaonline.pl się zdecydujemy. Jeśli zależy nam z przyczyn zdrowotnych – np. w przypadku chorej tarczycy – na konkretnych specjalizacjach czy badaniach – mamy możliwość znaleźć coś, co będzie odpowiadało naszym potrzebom.

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Przed samym zakupem dobrze będzie określić swoje możliwości finansowe i preferencje względem składki miesięcznej – dla części osób to będzie kwota rzędu 40 zł miesięcznie, dla innych akceptowalne może być 150 zł za miesiąc.

Nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości – czasem jedno towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje kilka produktów w podobnych cenach, które różnią się przede wszystkim zakresem ochrony.

Ceny zaczynają się od około 30-40 zł miesięcznie (TU Zdrowie, SignalIduna), a maksymalnie kosztować mogą nas np. 245 zł – jak w przypadku oferty INTER Ubezpieczenia. Wszystko zależy zatem na jaką ochronę postawimy. Przeglądając ofertę na stronie www.ubezpieczeniaonline.pl, możemy zauważyć, że ceny oraz zakres ubezpieczenia bardzo różnią się od siebie, zatem im bardziej dopasujemy polisę do swoich potrzeb – tym lepiej.

Gdzie szukać dobrej oferty?

Wybór mamy naprawdę spory. W internecie znaleźć możemy wiele atrakcyjnych, również cenowo – ofert. Jeśli zatem interesuje nas coś konkretnego, jak np. ubezpieczenie zdrowotne Compensa Zdrowie na www.ubezpieczeniaonline.pl lub oferta innego towarzystwa – sprawdźmy dokładnie warunki umowy i porównajmy z możliwościami innych ubezpieczeń.

Korzystajmy przede wszystkim z pomocy stron, które w całości poświęcone są tematyce ubezpieczeniowej, a nie tylko jednemu towarzystwu. Taka strona powinna pomóc znaleźć najlepsze rozwiązanie – skorzystać możemy zarówno z pomocy porównywarki, jak również sprawdzić aktualny ranking ubezpieczeń.