CO WARTO PRZYJMOWAĆ NA LEPSZE TRAWIENIE?

Problemy trawienne mniejsze lub większe z pewnością miał każdy przynajmniej raz w życiu. Zdaje się, że w tym zdaniu nie ma, ani krzty przesady. Co więcej, nie jest ona aż tak zależna od wieku. W różnych sytuacjach pojawiają się problemy gastryczne, które przejawiają się od wzdęć, przez zaparcia, zgagę, po biegunki i inne choroby jelitowe. Największym problemem jest fakt, że problemy trawienne nie tylko negatywnie wpływają na obniżenie apetytu, ale także obniżają własny komfort. Zazwyczaj tego typu dolegliwości są wynikiem spożycia czegoś ciężkostrawnego lub po prostu stosowania od dłuższego czasu złej diety. Chociaż w takim wypadku należy pamiętać, że poprawienie działania układu trawiennego w dość prosty sposób można naprawić. Wystarczy zdecydować się na zmianę nawyków żywieniowych. Jednak nie zawsze to jest przyczyną i dlatego właśnie najlepiej skonsultować tego typu dolegliwości z lekarzem.

Organizm człowieka to złożony mechanizm, na który można oddziaływać na wiele sposobów. Tak samo jest w przypadku problemów z układem trawiennym. Wbrew pozorom można podjąć dość wiele różnych kroków, aby poprawić własne trawienie. Co szczególnie jest zalecane na lepsze trawienie? Nie zawsze dotyczy to bezpośrednio samej diety, ale po prostu konkretnych nawyków żywieniowych.

Jedz powoli – mówi się o tym stosunkowo często i jest w tym dużo prawdy. Każdy kęs jedzenia należy odpowiednio wiele razy przegryźć. W ten sposób żołądek lepiej sobie poradzi z trawieniem nawet tych ciężkostrawnych potraw.

Regularność posiłków – także ma znaczenie. Teoretycznie im częściej spożywa się posiłki, tym są one mniejsze. To natomiast ma bezpośredni wpływ na możliwości trawienne organizmu.

Stosowanie odpowiednich przypraw – przygotowując posiłki samemu, można doprawiać je przyprawami, które ułatwiają trawienie. Są to przede wszystkim pieprz, bazylia, oregano, imbir itp.

Bardzo ważne jest także to, żeby pić odpowiednie ilości wody, a posiłków nie popijać zimnymi napojami. Mogą one obniżyć możliwości trawienne, dlatego najlepiej zdecydować się na ciepłe napoje takie jak czarna herbata, czy też ziołowa, która także może wspomóc układ trawienny. Jednak gdy żadna z dobrych praktyk na trawienie nie pomoże, wtedy najlepiej udać się do lekarza.

Zleci on wykonanie odpowiednich badań i będzie mógł podjąć kroki zaradcze. Bardzo często problem dotyczyć może błony lub flory jelitowej, które będą potrzebowały do regeneracji odpowiednich preparatów. Suplementy diety pomagające w sytuacjach problemów trawiennych, można znaleźć m.in. w sklepie SFD.

Jakie suplementy diety są dobre na trawienie?
Dzisiejszy rynek suplementów diety oferuje dość znaczną liczbę preparatów, które mogą pomóc w niemal każdej dolegliwości. Nie powinien dziwić zatem fakt, że są także dostępne środki na problemy trawienne. Warto pamiętać, że poza wymienionymi już przyprawami, bardzo dobrze na układ trawienny działa kurkumina (zawarta w kurkumie). Co jeszcze może pomóc w przypadku problemów gastrycznych?

– Probiotyki;
– Berberyna;
– Spirulina;
– Błonnik;

Enzymy trawienne.
To oczywiście kilka z najbardziej popularnych rozwiązań na lepsze trawienie. Warto o nich pamiętać w przypadku wystąpienia dolegliwości. Pełny spis preparatów zawierających wartościowe składy, które wspomagają układ trawienny, można znaleźć we wspomnianym już sklepie SFD. Posiada on bogatą ofertę wszelkiego rodzaju suplementów diety i odżywek. Warto o tym pamiętać.

Artykuł sponsorowany