ERASMUS + WSPÓŁFINANSOWANY W RAMACH PROGRAMU UNII EUROPEJSKIEJ ERASMUS+

Projekt ERASMUS+ „Sing in Tune ovER thE bOrders” S.T.ER.E.O. realizowany w okresie od 01.09.2018 r. – 31.08.2020 r.

(RADOWO MAŁE) Od września 2018 r. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Radowie Małym realizuje projekt  ERASMUS+ KA 2, który adresowany jest do uczniów w wieku od 9 do 16 lat oraz nauczycieli tejże szkoły. Tytuł projektu brzmi „Sing in Tune ovER thE bOrders” czyli w skrócie S.T.ER.E.O. Głównym celem projektu jest podnoszenie kompetencji muzycznych oraz kształcenie umiejętności językowych i cyfrowych, rozwijanie kreatywności i wdrażanie integracyjnych praktyk edukacyjnych. Realizując projekt będziemy wykorzystywać strony internetowe, platformę eTwinning, Google Drive oraz platformę WIKI  do komunikowania się i dzielenia wynikami projektu.
Projekt będzie prowadzony przez trzy szkoły partnerskie: z Włoch, Francji i Polski. Zaplanowane są między innymi trzy międzynarodowe spotkania dla nauczycieli oraz trzy międzynarodowe spotkania dla uczniów, warsztaty z muzyką i tańcem, warsztaty artystyczne oraz nagranie hymnu Erasmusa w profesjonalnym studio.

Spotkanie organizacyjne w Montpellier Francja
W dniach od 02.10.2018 do 04.10.2018 r. nauczyciele: Jacek Mielcarek, Bogusława Organka oraz Wiesława Litwin uczestniczyli w pierwszym międzynarodowym spotkaniu projektowym w Montpellier we Francji. Omówione zostały najważniejsze założenia projektu oraz dokonano podziału zadań pomiędzy uczestnikami projektu.

Uczniowie i nauczyciele we Saluzzo Włochy
W marcu 2019 r. grupa uczniów i nauczycieli wyjechała do szkoły Scuola Media Rosa Bianca w Saluzzo w północno-zachodnich Włoszech. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach językowych, muzycznych i plastycznych. Odbyła się również piesza wycieczka w Alpy oraz autokarowa wycieczka do muzeum muzycznego w Boves i muzeum starych samochodów w Turynie.

Goście z Włoch i Francji w Radowie Małym
Natomiast w dniach od 2 do 8 kwietnia 2019 r. gościliśmy uczniów i nauczycieli z Francji i Włoch, którzy przyjechali do naszej szkoły w ramach projektu „S.T.ER.E.O.”.
Uczniowie podzieleni na grupy mieszane narodowo  wzięli udział w warsztatach kuchennych, ceramicznych, czerpania papieru, witrażu oraz z robotyki i programowania.
Drugiego dnia uczestnicy projektu odwiedzili Urząd Gminy w Radowie Małym, gdzie spotkali się z wójtem.
Kolejne dni projektowe to między innymi wycieczka do Szczecina do Filharmonii oraz rejs statkiem w Kołobrzegu.
Projekt jest właśnie na półmetku i pozostały nam jeszcze trzy międzynarodowe spotkania, ale to dopiero w najbliższych miesiącach.

Koordynator projektu – Jacek Mielcarek, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Radowie Małym