JAK WYBRAĆ MIGOMAT?

Obecnie na rynku prezentowany jest szeroki asortyment półautomatów spawalniczych, które potocznie nazywane są migomatami. Urządzenie to jest wykorzystywane do spawania metodą MIG/MAG. Migomat łączy w sobie wszystkie charakterystyczne cechy nowoczesnych spawarek – produktywność, niezawodność wysoką jakość szwu oraz łatwość obsługi. Takie spawarki migomat natychmiast podbiły rynek i są doceniane zarówno przez amatorów, jak i prawdziwych spawaczy.

Jest to najczęściej wybierany sprzęt spawalniczy do użytku zarówno w przemyśle, jak i w domu. Kwestia wyboru odpowiedniego urządzenia jest bardzo istotna, ponieważ od tego będzie zależała jakość i efektywność dalszej pracy.

Wybierając migomat, należy uwzględnić następujące parametry:
– zakres prądu spawania, który pozwala określić grubość materiału, który można spawać: na każdy milimetr spawanego materiału wymagany jest prąd o natężeniu 30-40A;
– średnica drutu:

Grubość materiału, mm Średnica drutu, mm Natężenie prądu, A
0.5-1.0 0.6 10 – 30
1.2-2.0 0.8 45 – 100
2.5-4.0 1.0-1.2 120 – 200
5.0-8.0 1.6 150 – 350
9.0-20.0 1.6 300 – 500

– zasilanie: ze zwykłej sieci – 230V lub z trzechfazowej sieci – 400V;
– przeznaczenie: domowe lub profesjonalne wykorzystanie;
– rodzaj podajnika drutu: 2 lub 4 rolki;
– cykl pracy (długości działania urządzenia w 10-minutowym cyklu pracy);
– funkcje dodatkowe (regulacja prędkości podawania drutu, regulacja prądu spawania, możliwość spawania prądem pulsacyjnym);
– mobilność;
– waga;
– ekwipunek (uchwyt spawalniczy, uchwyt masowy).

Jedną z najlepszych firm, która produkuje urządzenia spawalnicze, w tym migomaty, jest firma PATON. Ona jest liderem na rynku urządzeń i materiałów spawalniczych na terytorium Wspólnoty Niepodległych Państw, dlatego wytwarza tylko wysokiej jakości spawarki, stosując najnowsze technologie w ich produkcji.

Firma PATON oferuje dwie serie migomatów – STANDARD i PROFESSIONAL z nominalnym prądem spawania od 150A do 315A. Migomaty PATON tych serii przeznaczone są do użytku domowego (w garażu) oraz przemysłowego (w produkcji), w zależności od modelu.

Zalety migomatów firmy PATON:
– wysoka wydajność spawania;
– bardzo dobra jakość spoin;
– szerokie zastosowanie;
– efektywność;
– wielofunkcyjność;
– niezawodność;
– stabilna praca;
– niski pobór mocy;
– łatwość w obsłudze;
– bezpieczeństwo pracy;
– 5 lat gwarancji;
– zgodność wszystkich parametrów z rzeczywistością;
– obecność uniwersalnego złącza EURO KZ-2;
– możliwość kontrolowania wszystkich parametrów spawania;
– wysokiej jakości akcesoria w komplecie ze spawarką;
– dostępność wszystkich oryginalnych komponentów;
– kompaktowe wymiary oraz mała waga.

Chociaż kwestia wyboru migomatu może sprawiać trudności na samym początku z uwagi na fakt, że na rynku jest dużo dostępnych rodzajów migomatów. Jednak, jeżeli przejrzeć wszystkie najważniejsze parametry doboru półautomatu spawalniczego, które należy wziąć pod uwagę, to na pewno będzie łatwiej wybrać odpowiedni model spawarki, który będzie spełniał wszystkie indywidualne potrzeby oraz preferencje.

 

Materiał reklamowy