KREDYT Z UBEZPIECZENIEM – CZY WARTO?

Wiele osób decyduje się na ubezpieczenie swojego samochodu oraz domu. Istnieją również różne polisy, które warto wykupić przed wyjazdem na wakacje. Mało kto jednak decyduje się o ubezpieczaniu kredytu. W większości przypadków traktowane jest jako dodatkowy produkt finansowy, którego zazwyczaj wymaga bank. Dobrym pomysłem jest bliższe zapoznanie się z tym typem ubezpieczenia. Pozwoli to nam podjąć decyzję, czy warto je zakupić.

Podstawowe informacje dotyczące ubezpieczenia kredytu

Stosowane jest głównie do zabezpieczenia spłaty zadłużenia. Przydaje się jeśli znajdziemy się w trudnej sytuacji finansowej w wyniku utraty pracy lub zdrowia. Jeśli nasza rodzina będzie zmuszona do spłacania pozostałych rat kredytu, takie ubezpieczenie może okazać się niezbędne. Tak zabezpieczone kredyty oferowane są osobom zadłużonym lub takim, których sytuacja finansowa jest wysoce niestabilna. Najczęściej towarzyszy kredytom hipotecznym oraz innym rodzajom zadłużenia zaciąganego na bardzo długi okres. Głównym zadaniem tego typu ubezpieczenia jest zagwarantowanie poczucia bezpieczeństwa zarówno dłużnikowi, jak i bankowi.

Jeśli dojdzie do jakiegoś nieszczęśliwego wypadku, ubezpieczyciel jest zobowiązany do spłacenia pozostałej części długu w imieniu osoby ubezpieczającej, o czym szerzej przeczytasz na stronie http://ubezpieczenie24.org/category/ubezpieczenie-i-kredyt/.

Jeśli nie spełniamy wszystkich warunków do otrzymania kredytu, bank może wymagać od nas wykupienia takiego ubezpieczenia. Dobrym przykładem jest sytuacja, gdy nasz wkład własny jest zbyt niski. Bank może zgodzić się udzielić nam wtedy pożyczki, ale jesteśmy zobowiązani do kupienia dodatkowego zabezpieczenia. Stanowi to pewien rodzaj rekompensaty za ryzyko ponoszone przez bank.

Częstą praktyką jest konstruowanie ofert kredytu w ten sposób, aby zaciąganie zobowiązania wraz z ubezpieczeniem było jedyną opłacalną opcją. Rezygnując z takiej polisy, zazwyczaj zmuszeni jesteśmy pogodzić się z wyższą prowizją lub marżą. Warto jednak być ubezpieczonym – więcej o ubezpieczeniach tu: http://ubezpieczenie24.org/.

Czy ubezpiecza się kredyty gotówkowe?

Coś takiego zdarza się o wiele rzadziej niż w przypadku kredytów hipotecznych. Wynika to z faktu, że pożyczki gotówkowe mają zazwyczaj charakter krótkoterminowy nieprzekraczający okresu 5 lat. Mimo to banki często przygotowują dwie oferty dotyczące jednego kredytu. Wersja z ubezpieczeniem cechuje się niższym oprocentowaniem i stanowi tańszą opcję. Z tego powodu potencjalny kredytobiorca powinien rozważyć ubezpieczenie kredytu. Pozwoli to nam również uniknąć dodatkowych opłat.

 

 

Materiał reklamowy – sponsorowany