NOWY ROK SZKOLNY W PIGUŁCE

(POWIAT) Wakacje się skończyły, uczniowie wrócili do szkolnych ławek. Niestety, w tym roku szkolnym uczniowie nie będą mieli tyle wolnego, co w poprzednim. W kalendarzu dni wolnych, poza weekendami oczywiście, jest dużo mniej, niż w roku ubiegłym. To m.in. dlatego, że nie wszystkie dni ustawowo wolne od szkoły zajmują „dobre” miejsce w kalendarzu. Święto Niepodległości wypada w sobotę 11 listopada, a Trzech Króli w sobotę 6 stycznia – tak, więc w dni, w których i tak nie ma zajęć lekcyjnych. Pierwszy wolny dzień uczniowie będą mieli dopiero 1 listopada, czyli we Wszystkich Świętych, który w tym roku przypada w środę. Kolejna przerwa nadarzy się w okresie Bożego Narodzenia. Świąteczna przerwa potrwa od 23 grudnia do 1 stycznia.
Zimowe ferie w naszym województwie przypadają w styczniu. I tak kolejne dwa tygodnie wolnego uczniowie będą mieć od 15 do 28 stycznia.
Na kolejne dni wolne, uczniowie będą musieli poczekać do Wielkanocy. Świąteczna przerwa potrwa od 29 marca do 3 kwietnia. Egzaminy gimnazjalne zaplanowano na 18-20 kwietnia, a zakończenie roku szkolnego w najstarszych klasach szkół ponadgimnazjalnych na 27 kwietnia.
Majówka w 2018 roku nie będzie długa. To dlatego, że 1 i 3 maja wypadają we wtorek i w czwartek. Matura AD 2018 przeprowadzona zostanie w okresie od 4 do 24 maja.
Na dłuższy weekend można liczyć dzięki Bożemu Ciału, które w nadchodzącym roku wypada w czwartek 31 maja. Kilka dni później, 22 czerwca uczniowie zakończą rok szkolny. Wakacje potrwają do 31 sierpnia.