JAROSŁAW KACZYŃSKI WSPIERA KANDYDATÓW PIS – M.IN. MICHAŁA JACHA

W sobotę 23 września nasze województwo odwiedził prezes PiS Jarosław Kaczyński. Najważniejszym tego dnia spotkaniem była konwencja wyborcza w Szczecinie, podczas której lider PiS wspierał kandydatów tego ugrupowania do Sejmu i Senatu. Wśród kandydatów znalazł się m.in. poseł Michał Jach.

Sobotnia konwencja rozpoczęła się od odśpiewania hymnu. Następnie zostali zaprezentowani kandydaci PiS do Sejmu i Senatu z naszego województwa. Po czym głos zabrał Jarosław Kaczyński. – Mamy dzisiaj w Polsce taką sytuację, którą jakoś można powiązać ze słowami naszego hymnu, chociaż oczywiście jest to daleka analogia – bo tam była mowa o powrocie do ojczyzny pod przewodem Dąbrowskiego. Obecnie zaś chodzi o zupełnie inną drogę, ale też dla Polski ogromnie ważną. Jest to droga w górę, którą idziemy od ośmiu lat – droga, która prowadzi do Polski naprawdę silnej i bezpiecznej – podkreślił prezes PiS. Jarosław Kaczyński odniósł się następnie m.in. do wojny na Ukrainie. – Naprawdę wypełniliśmy swoje obowiązki [wobec Ukrainy. przyp. red.] chociaż nie jest naszym obowiązkiem rujnowanie polskiego rolnictwa – powiedział J. Kaczyński otrzymując gromki aplauz. – Wypełniamy te obowiązki w dalszym ciągu i chcemy je nadal wypełniać – to również jest w naszym interesie, bo to polska racja stanu – powiedział J. Kaczyński. – Przyszła też w międzyczasie i ta druga wojna – hybrydowa przeciwko Polsce, wojna o utrzymanie naszej granicy, by Polska nie została – jeszcze przed napadem na Ukrainę – zdestabilizowana. Żeby mogła wypełnić rolę stanowiąc logistyczną podstawę udzielania pomocy Ukrainie, niezależnie od naszej własnej daleko idącej pomocy. To właśnie chciano uniemożliwić, taki był plan. My jednak zdołaliśmy ten plan sparaliżować. Zdołaliśmy stworzyć także przeszkody fizyczne dla tej agresji – zaznaczał prezes PiS. – Stawka zbliżających się wyborów jest bardzo wysoka – albo pozostaniemy na wspomnianej drodze w górę, albo z niej spadniemy – dodał J. Kaczyński.

W trakcie konwencji jej uczestnicy trzymali w górze transparenty z nazwiskami kandydatów, w tym m.in. posła Michała Jacha.

(ps)