MAJTKI DAMSKIE – BAWEŁNA, BAMBUS CZY POLIESTER? SPRAWDŹ, CO WYBIERAĆ!

Majtki to podstawowa część damskiej bielizny. Występują w różnych krojach, kolorach i wzorach. Odróżnia je także użyty do ich stworzenia materiał. Zastanawiasz się, jak wybierać majtki damskie? Bawełna, włókna bambusowe, a może poliester – która z tkanin okaże się dla Ciebie najlepsza? Sprawdź poniżej!

Majtki damskie – bawełna i jej zalety

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że noszona bielizna ma wpływ także na zdrowie kobiety. Jak to możliwe? Okazuje się, że nie tylko niektóre kroje, ale także materiały sprzyjają powstawaniu infekcji intymnych. Jak więc wybierać bezpieczne dla zdrowia majtki damskie? Bawełna to zawsze dobre rozwiązanie. Jest naturalna, przewiewna i delikatna dla skóry, a także utrudnia rozwój bakterii. Co więcej, wśród materiałów, z których najczęściej produkowane są majtki damskie bawełna cieszy się opinią najwygodniejszego. Nie jest to jednak tylko praktyczne i sprzyjające zdrowiu rozwiązanie. Wbrew powszechnej opinii, w bieliźnie bawełnianej także można prezentować się dobrze. Obecnie znajdziesz na rynku ogromny wybór majtek, które łączą w sobie komfort, bezpieczeństwo i atrakcyjny wygląd. Na szczególną uwagę zasługują modele w ciekawe wzory oraz ozdobione delikatną koronką.

Inne bezpieczne materiały

Jakie inne materiały są godne polecenia, jeśli chodzi o majtki damskie? Bawełna, zwłaszcza organiczna, sprawdza się świetnie w większości przypadków. Mimo to warto pamiętać, że nie jest jedynym zdrowym i bezpiecznym wyborem. Coraz większą popularnością cieszy się bielizna wykonana z włókien bambusowych. Jest lekka, bardzo delikatna i naturalna. Dodatkowo wykazuje zdolności higroskopijne, czyli pochłania wilgoć. Co za tym idzie, doskonale hamuje rozwój infekcji bakteryjnych u kobiet. Czy to oznacza, że włókna bambusowe są lepsze, niż bawełna? Niekoniecznie. Zawsze zwracaj uwagę na jakość użytych materiałów, wybierając majtki damskie. Producenci bielizny bawełnianej niekiedy stosują podrażniające preparaty, które mogą okazać się szkodliwe dla pań o skórze wrażliwej. Stawiaj modele wykonane z materiałów pochodzących ze sprawdzonego i bezpiecznego, najlepiej ekologicznego źródła.

Majtki z tkanin syntetycznych – czy to dobry pomysł?

Bielizna z tkanin syntetycznych potrafi skutecznie przykuwać uwagę swoim wyglądem. Śliski, kolorowy materiał i ciekawe zdobienia prezentują się bardzo atrakcyjnie i kobieco. Pamiętaj, że nie musisz całkowicie rezygnować z ich noszenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś założyła syntetyczną bieliznę raz na jakiś czas. Niektóre modele posiadają nawet specjalną bawełnianą wkładkę, która wpływa na komfort użytkowania oraz zapewnia lepszą przepuszczalność powietrza. Nie zapominaj jednak, że poliester i poliamid to sztuczne materiały, które niekoniecznie nadają się do regularnego noszenia – powinny ich unikać zwłaszcza osoby ze skórą wrażliwą. Na co dzień wybieraj oddychające i wygodne majtki damskie – bawełna i bambus to materiały, które zdecydowanie okażą się Twoimi sprzymierzeńcami.