POLICJANT POSTRZELIŁ NAPASTNIKA Z SIEKIERĄ

(DALNO, GM. ŁOBEZ) W nocy z soboty na niedzielę, z 3 na 4 lutego około godziny 1:00 patrol z KPP Łobez został wysłany na interwencję do Dalna. Jak nas poinformował rzecznik prasowy KPP Łobez asp. Arleta Szwacińska, jeden z członków rodziny wezwał policję do awantury rodzinnej. Zanim patrol dojechał do Dalna, 29-latek opuścił mieszkanie i zamknął się w pomieszczeniu gospodarczym nieopodal domu. Jan R. nie reagował na wezwania policjantów do opuszczenia pomieszczenia. W pewnym momencie wyszedł z pomieszczenia i z siekierą w rękach skierował się w stronę policjantów. W tym momencie padł strzał ostrzegawczy. Mężczyzna nie zareagował na niego i nadal kierował się z siekierą na policjantów. Wtedy jeden z policjantów postrzelił w nogę napastnika. Do rannego mężczyzny wezwano pogotowie ratunkowe. Okazało się, że rana jest powierzchowna i po opatrzeniu krewki 29-latek został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych łobeskiej komendy. W czasie zatrzymania mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu. Jak powiedziała w rozmowie z nami rzecznik łobeskiej policji, podczas badania okazało się, że Jan R. miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Na miejscu oprócz pogotowia ratunkowego był także obecny prokurator, pod nadzorem którego policjanci zabezpieczyli wszystkie ślady.
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy w niedzielę 4 stycznia, 29-letni mieszkaniec Dalna po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Wtedy też zapadnie decyzja jakie usłyszy zarzuty.