POSZUKIWANIA NA WOŚWINIE

(POWIAT) W niedzielę 12 sierpnia służby ratunkowe zostały poinformowane, że na jeziorze Woświn dryfuje przewrócony kajak. Na miejsce udali się strażacy oraz policjanci. Kajak został odholowany na brzeg i rozpoczęto poszukiwania właściciela sprzętu. Jak udało nam się ustalić, policjanci sprawdzili wszystkie ośrodki nad akwenem – zarówno w powiecie łobeskim, jak i stargardzkim. W żadnym z nich nie brakuje sprzętu, ani osób. W poniedziałek 13 sierpnia druhowie z OSP Dobra oraz OSP Węgorzyno ponownie przystąpili do poszukiwań. Nikogo nie znaleziono. Około 500 metrów od miejsca ujawnienia kajaka strażacy odnaleźli wiosła. Po kilku bezowocnych godzinach przerwano poszukiwania.
Jak nas poinformował Zastępca Naczelnika Prewencji i Ruchu Drogowego asp. sztab. Krzysztof Żegota, na ten moment nie wpłynęło zgłoszenie o osobie zaginionej. – Jezioro Woświn sąsiaduje z powiatem stargardzkim i tam też nikt nie zaginął – powiedział nam policjant. – Na terenie całego województwa także nie było zgłoszenia o zaginięciu.
W tej chwili tak naprawdę nie wiadomo, czy doszło do tragedii, czy być może do głupiego żartu. Niejednokrotnie zdarza się, że na jeziorach odnajdywany jest sprzęt, który ktoś zgubił lub dla dowcipu „zwodował”.