SOBOTY DLA MIKROPRZEDSIĘBIORCÓW W URZĘDZIE SKARBOWYM W DRAWSKU POMORSKIM

(POWIAT) Naczelnik Urzędu Skarbowego informuje, że w soboty 17 i 24 lutego br. w godz. od 9.00 do 13.00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Drawsku Pomorskim przy ulicy Piłsudskiego 35-37 w Drawsku Pomorskim będą zorganizowane dyżury dla mikroprzedsiębiorców, podczas których przeszkoleni pracownicy będą pomagać w zakładaniu profili zaufanych eGO.
Natomiast w dniach 14-23 lutego br. przeszkoleni pracownicy urzędu w siedzibie Urzędu Skarbowego w Drawsku Pomorskim przy ulicy Piłsudskiego 35-37 w Drawsku Pomorskim będą służyć mikroprzedsiębiorcom praktyczną pomocą w zakresie wykorzystania narzędzi IT.
Co to jest Profil Zaufany (eGO)
Kluczowym elementem prawidłowego wysłania pliku JPK_VAT przez mikroprzedsiębiorców jest jego autoryzacja. Składany plik JPK_VAT można uwierzytelnić: podpisem kwalifikowanym albo bezpłatnym Profilem Zaufanym (eGO).
Dzięki bezpłatnemu Profilowi Zaufanemu (eGO) mikroprzedsiębiorcy mogą:
– łatwo, szybko i bezpiecznie wysyłać wymagane pliki,
– mieć pewność, że właściwie autoryzują i podpiszą JPK_VAT.
Profil Zaufany (eGO) to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można potwierdzać swoją tożsamość w Internecie (służy, jako elektroniczny podpis) i korzystać z wielu usług online na portalach urzędowych. Za jego pomocą można załatwić sprawy m.in. na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy założyć firmę w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej.
Profil Zaufany można założyć na dwa sposoby:
– przez system bankowości elektronicznej bez konieczności wychodzenia z domu,
– przez internet potwierdzając go w Punkcie Potwierdzającym (lista na stronie www.pz.gov.pl ). Potwierdzenia będzie można też dokonać podczas dyżurów w urzędzie skarbowym jak powyżej w dniach 17 i 24 lutego w godzinach 9:00-13:00.
Szczegółowe informacje dotyczące możliwości założenia Profilu Zaufanego (eGO) znajdują się na stronach internetowych www.pz.gov.pl oraz obywatel.gov.pl
Serdecznie zapraszamy!