STARA FOTOGRAFIA NA TLE WSPÓŁCZESNEJ ZIEMI ŁOBESKIEJ

(ŁOBEZ) „Drzwi do przeszłości” to wystawa licząca około 500 fotografii, przedstawiająca nasze miasto, jednak w nietypowy sposób. Jest to wycieczka w przeszłość, porównująca na jednej karcie dwie połączone ze sobą ekspozycje Łobza – dawnego i obecnego. Wszystkie fotografie zostały dodatkowo podpisane, aby weryfikacja miejsca była łatwiejsza dla widza.
Wystawa została zorganizowana przez Jarosława Rudnickiego – pasjonata fotografii oraz Ryszarda Krzęćko – miłośnika historii Ziemi Łobeskiej, nauczycieli Zespołu Szkół w Łobzie. Przygotowania do wystawy trwały 4 miesiące, a w przedsięwzięciu udział wzięli niemal wszyscy uczniowie szkoły.
– Naszym celem było przedstawienie drugiego życia starych fotografii na tle współczesnego Łobza. Utrwalony fragment czasoprzestrzeni dawno minionej działa na wyobraźnię, tym bardziej zestawiony na jednej fotografii. Priorytetem było dotarcie do zdjęć nigdy wcześniej niepublikowanych, nieznanych, zdjęć z głębokich szuflad, prywatnych albumów i archiwów mieszkańców Łobza – mówi w rozmowie z nami Jarosław Rudnicki.
Wystawa zdjęć wiecznie żywych potrwa do końca kwietnia br. Zapraszamy do jej obejrzenia w Zespole Szkół im. T. Kościuszki przy ul. Niepodległości 54 w Łobzie lub na stronie internetowej szkoły: www.zslobez.pl.