STREFA BEZPIECZEŃSTWA COMPENSY W ŁOBZIE

W sobotę 12 sierpnia, na terenie Starego Boiska przy ul. Niepodległości w Łobzie miał miejsce piknik rodzinny „Strefa Bezpieczeństwa Compensy”. Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach 5. edycji kampanii  społecznej Bezpieczna Autostrada. Celem akcji jest edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach i autostradach, nauka pierwszej pomocy oraz promocja zdrowia.

Kampania prowadzona jest przez towarzystwo ubezpieczeń Compensa we współpracy z wykwalifikowanymi ratownikami z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Dotychczas zrealizowano ponad 50 imprez edukacyjnych w całej Polsce, do końca 2023 roku odbędzie się jeszcze 7 pikników.

Od pięciu lat realizujemy wspólnie z Compensą kampanię społeczną Bezpieczna Autostrada. Edukujemy dzieci i dorosłych, jak reagować w sytuacji zagrożenia życia i jak zadbać o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów w ruchu drogowym. Podczas pikników rodzinnych szerzymy ideę współodpowiedzialności: widzisz? Reaguj właściwie, bezpiecznie. To wiedza, od której zależy nasze życie – powiedział Tadeusz Zagajewski z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Edukacja i zabawa

W ramach Strefy Bezpieczeństwa Compensy wykwalifikowani ratownicy w praktyce uczyli pierwszej pomocy, nie tylko instruując, jak ratować życie, ale też dając szansę aktywnego przećwiczenia na fantomach. Uczestnicy mieli możliwość wykonania podstawowych badań profilaktycznych, m.in. wzroku czy poziomu cukru we krwi, a także skorzystania ze strefy relaksu i masaży. Odwiedzający mogli spróbować swoich sił w quizach wiedzy z nagrodami, zadaniach-wyzwaniach (refleksomierz, narkogogle i alkogogle), na wadze przeciążeniowej sprawdzić, ile może ważyć np. zwykła butelka wody w sytuacji wypadku, czy gwałtownego hamowania, a nawet doświadczyć dachowania i zderzenia w specjalnych symulatorach. Zorganizowano również wiele zabaw edukacyjnych – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wszystko po to, by przekazać wiedzę i zwalczać lęk przed ratowaniem innego człowieka. A tym samym promować aktywną postawę i gotowość do niesienia pomocy.

Defibrylator AED

W ramach akcji, Compensa przekazała mieszkańcom miasta Łobez defibrylator AED. Urządzenie odebrał Tomasz Sobolewski, Zastępca Burmistrza Gminy Łobez. Defibrylator zamontowany został na terenie Starego Boiska przy ul. Niepodległości.

Dziękuję Compensie i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, że jesteście dzisiaj razem z nami.

Tego typu przedsięwzięcia, pokazy pierwszej pomocy, symulatory – zderzeń, dachowania, są dla naszych mieszkańców, a szczególnie dla młodzieży, bardzo ważne, ponieważ są odzwierciedleniem tego, co może się wydarzyć w prawdziwym życiu. Zapraszamy Państwa częściej i mam nadzieje, że w przyszłym roku też nas odwiedzicie.

Dziękuję za ten defibrylator, który powiesimy tutaj na miejscu, na placu Starego Boiska. Mam nadzieje, że nie będzie on nigdy potrzebny, i że będziemy dzięki niemu czuć się bardziej bezpieczni w mieście Łobez – mówi Tomasz Sobolewski, Zastępca Burmistrza Gminy Łobez – cytat przedstawiciela miasta

Organizatorzy dziękują mieszkańcom miasta Łobez za miłe przyjęcie i aktywny udział w pikniku edukacyjnym.

Wierzę, że akcja społeczna Bezpieczna Autostrada będzie miała pozytywny wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców miasta Łobez. Wiedza, jak ratować ludzkie życie, jest najważniejsza, a przekazany miastu defibrylator jest gotowy do użytku, jeśli ta pomoc będzie potrzebna. Oby nigdy nie musiał być użyty – Marek Kula, Dyrektor Oddziału w Szczecinie

Szczegóły dotyczące ogólnopolskiej akcji Bezpieczna Autostrada znajdują się na stronie: bezpiecznaautostrada.pl