TO II EDYCJA W ŁOBZIE – FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW W RAMACH KARAMBOLU W KOSMOSIE ZAGOŚCI W DNIACH 19-21 SIERPNIA PRZY AMFITEATRZE „STARE BOISKO”!

W sierpniowy weekend w Łobzie pojawią się mobilne restauracje serwujące pyszności z najróżniejszych stron świata. Burgery, belgijskie frytki, holenderskie kapsalony, a może azjatycki pad thai? Będzie w czym wybierać!

Smakołyki serwowane przez restauracje na kółkach od lat przyciągają mieszkańców wielu miast Polski. W Łobzie pojawią się już po raz drugi. Dań, które na co dzień nie goszczą na naszych stołach, będzie można próbować aż przez trzy dni. Czym się wyróżniają? Czym w zasadzie są food trucki?

W innych słowach to restauracje w wersji mini, w samochodzie lub gastronomicznej przyczepce. Te współczesne wyróżniają się swoją identyfikacją i wąskim, ale dopracowanym menu. Ich twórcy to osoby z pasją, które dbają o świeże składniki i ich staranny dobór. Dania przygotowywane są na miejscu. Choć niektórym osobom food trucki wciąż kojarzą się z samochodami gastronomicznymi z lat 80. i 90., to wystawcy biorący udział w Festiwalu Smaków Food Trucków, prezentują zupełnie nową jakość.

Organizatorzy wydarzenia dokładają starań, by obecne na wydarzeniach food trucki serwowały różniące się od siebie dania. Są przedstawiciele kuchni tajskiej, holenderskiej, meksykańskiej, gruzińskiej, hiszpańskiej. Nie brakuje streetfoodowych klasyków i dań orientalnych, przekąsek na słodko i słono. Dania przygotowywane są według autorskich pomysłów, często z domowymi sosami lub nietuzinkowymi dodatkami.

Czy jedzenie to wszystko? Głównym punktem wydarzenia są oczywiście smakołyki z najróżniejszych stron świata, ale to nie koniec. Uczestnicy mogą wziąć udział w zawodach jedzenia na czas, rodzinnej grze terenowej, czy zagłosować na najsmaczniejszego food trucka festiwalu. Dla najmłodszych dostępna jest strefa z kolorowankami, a solo lub z grupą znajomych będzie można wypocząć w strefie chilloutu.

Więcej informacji i smaczne konkursy dostępne będą na stronie wydarzenia:

facebook.com/events/1668300416874125

Podstawowe informacje:

– II edycja Festiwalu Smaków Food Trucków w Łobzie w Karambolu w Kosmosie

– Amfiteatr „Stare Boisko”

– 19-21.08.2022

– piątek 17:00-22:00, sobota 12:00-22:00, niedziela 12:00-20:00

– WSTĘP WOLNY!

Partnerzy:

Karambol w Kosmosie

Miasto Łobez

Browar Amber