ZLIKWIDOWALI OGROMNĄ PLANTACJĘ MARIHUANY

(GMINA ŁOBEZ) Funkcjonariusze z Sekcji ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie wspólnie z kolegami z łobeskiej komendy zlikwidowali ogromną plantację konopi. Zabezpieczyli kilkaset krzewów o wartości ponad miliona złotych. Zatrzymanemu właścicielowi plantacji, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Policjanci zajmujący się m.in. zwalczaniem przestępczości narkotykowej namierzyli i zlikwidowali nielegalna uprawę narkotyków. W związku ze sprawą zatrzymany został 45-letni mężczyzna. Nielegalny proceder prowadzony był na terenie powiatu łobeskiego.
Na terenie posesji zabezpieczono znaczne ilości suszu marihuany oraz inne przedmioty służące do prowadzenia plantacji na masowa skalę. Z zabezpieczonych roślin i suszu można wytworzyć narkotyki warte ponad milion złotych.
Zatrzymany podejrzany usłyszał już zarzut nielegalnej uprawy i posiadania znacznej ilości suszu marihuany. Dodatkowo mężczyzna ten poszukiwany był listem gończym.
Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu, a także gdzie miały trafiać wytwarzane narkotyki.
Prokurator Prokuratury Rejonowej w Łobzie wystąpił z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Łobzie o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe trzy miesiące 45-latek spędzi w areszcie. Za swoją przestępczą działalność odpowie teraz przed sądem. Podejrzanemu grozić może kara pozbawienia wolności do lat 8.

Info: KWP Szczecin