DIETA KETOGENICZNA W FORMIE PUDEŁKOWEJ: CO WARTO WIEDZIEĆ?

Dieta ketogeniczna, znana również jako dieta ketonowa, keto czy ketogenna polega przede wszystkim na spożywaniu wysokiej ilości tłuszczów i białka oraz znaczącym ograniczeniu węglowodanów. To doskonałe rozwiązanie, które pozwala zredukować tkankę tłuszczową i utrzymać prawidłową wagę. Żeby uzyskać najlepsze możliwe efekty tej formy żywienia, warto wybrać profesjonalny catering pudełkowy, oferujący dietę keto.

Czym jest ketoza?

Prawdopodobnie dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, kiedy wspomnimy o tym, że organizm każdego z nas potrzebuje określonej dawki energii do prawidłowego funkcjonowania. Podstawowym paliwem na organizmu jest pozyskanie energii z cukrów (glukozy), jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Aby to zmienić, doskonałą opcją będzie dieta pudełkowa keto. Dzięki dostarczaniu organizmowi zwiększonej ilości tłuszczów i białka, a mniejszej cukrów i węglowodanów, możliwe jest uzyskanie stanu ketozy. Co to takiego? To stan metaboliczny polegający na zwiększeniu stężenia ciał ketonowych w osoczu krwi, będących efektem utleniania wolnych kwasów tłuszczowych. W stanie ketozy, podstawowym źródłem energii dla naszego organizmu są właśnie ciała ketonowe zamiast glukozy.

Dla kogo przeznaczona jest dieta pudełkowa keto?

Dietę ketogeniczną można zamówić dzięki usłudze, jaką jest catering dietetyczny. Plan żywieniowy układają wykwalifikowani dietetycy, którzy dostosowują jej kaloryczność do potrzeb danego klienta. To doskonały wybór dla osób, które chciałyby rozpocząć tę formę żywienia, jednak brakuje im dostatecznej wiedzy i umiejętności do komponowania zdrowej, zbilansowanej diety na bazie ograniczonej liczby składników. Wysokotłuszczowe diety rekomendowane są przede wszystkim osobom:

  • Borykającym się z nadwagą i otyłością,
  • Chcącym zredukować masę ciała,
  • Borykającym się z PCOS,
  • Cierpiącym z powodu chorób neurologicznych (m.in. padaczka, choroba Alzheimera lub Parkinsona),
  • Zmagającym się ze stanami zapalnymi w organizmie.

Warto pamiętać jednak o tym, aby przed wyborem tego typu diety skonsultować się z lekarzem. Profilaktyczne badania kontrolne oraz rozmowa ze specjalistą pomogą ustalić, czy w danym przypadku nie występują przeciwwskazania do stosowania tej formy żywienia.

O czym pamiętać przy stosowaniu diety pudełkowej keto?

Diety pudełkowe keto niosą ze sobą szereg korzyści dla zdrowia, jednak nierzadko powodują również skutki uboczne. Trzeba pamiętać o tym, że stan ketozy nie jest naturalny dla osób, które wcześniej pozostawały na standardowej diecie. Dlatego zmiana diety na ketogeniczną może manifestować się na początku bólami głowy, osłabieniem, a czasami nawet omdleniami. Są to sygnały, które niewątpliwie warto skonsultować z lekarzem. Ponadto pozostając na diecie keto, tak jak na każdej innej diecie, należy przestrzegać bilansu kalorycznego, odpowiednio się nawadniać i dbać o aktywność fizyczną. Wybierając dietę z dostawą do domu, nie trzeba martwić się o jej kaloryczność, gdyż pieczę nad tym sprawują fachowcy, którzy tworzą m.in. zespół Be Diet Catering Szczecin. Z ofertą firmy można zapoznać się pod adresem: bedietcatering.pl/szczecin/ i wybrać idealny jadłospis dla siebie.